EN

مشروح خبر

تعداد بازدید:113
تاریخ انتشار: 1398/8/21 0:0:0
اجرای طرح غربالگری دیابت ویژه تاکسیرانان تهرانی

اجرای طرح غربالگری دیابت ویژه تاکسیرانان تهرانی

همزمان با هفته دیابت و به منظور افزایش آگاهی و ایجاد حساسیت در تاکسیرانان، طرح غربالگری دیابت در پایانه های تاکسیرانی شهر تهران به اجرا درآمده است.به گزارش روابط عمومى سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيرانى شهر تهران؛ طرح مشاوره و غربالگری دیابت در پایانه های تاکسیرانی شهر تهران آغاز شده است تا آگاهی تاکسیرانان درباره علل، عوارض، پیشگیری و درمان بیماری دیابت افزایش یابد و نسبت به این بیماری حساس شوند.

با توجه به اینکه درصد بالایی از تاکسیرانان به علت تحرک کم در معرض ابتلا به بیماری دیابت هستند، این طرح با همکاری معاونت فرهنگی و آموزشی سازمان تاکسیرانی و اداره کل سلامت شهرداری تهران به با شعار "از خانواده تان محافظت کنید" در پایانه های تاکسیرانی به اجرا درآمده است.

چهاردهم نوامبر، به عنوان روز جهانی دیابت نامگذاری شده است. مجمع عمومی سازمان ملل در 20 دسامبر 2006 با تصویب قطعنامه برجسته و منحصر به فرد، دیابت را یک بیماری مزمن و ناتوان‌کننده با هزینه‌های هنگفت معرفی کرد که خانواده‌ها، دولت‌ها و کل جهان با آن مواجه است. براساس قطعنامه سازمان ملل، چهاردهم نوامبر (23 آبان ماه) روز جهانی دیابت اعلام و از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور نیز 18 تا 24 آبان با عنوان «هفته ملی دیابت» نامگذاری شده است.

print
rating
  نظرات