EN

مشروح خبر

تعداد بازدید:706
تاریخ انتشار: 1398/5/23 0:0:0
برگزاري دوره هاي کارآفريني براي خانواده تاکسيرانان

برگزاري دوره هاي کارآفريني براي خانواده تاکسيرانان

معاون فرهنگی آموزشی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی برای تاکسیرانان خبر داد.به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ مهدی محمود اقدم در مورد اجرای طرح آموزش‌های امدادی به تاکسیرانان، بیان کرد: رانندگان تاکسی به جهت نوع شغل خود در سطح شهر تهران پراکندگی حضور دارند و احتمال اینکه هر لحظه حادثه‌ای در یک نقطه از شهر به وقع بپیوندد، کم نیست. همکاری فی مابینی توسط سازمان تاکسیرانی و جمعیت هلال احمر درحال اجرا است تا تاکسیرانان بتوانند به عنوان امدادگر، دوره‌های آموزشی کمک رسانی را فراگیرند.
وی اضافه کرد: تاکسیرانان باید بتوانند قبل از هر امدادگر به مصدومان و حادثه دیدگان کمک کنند تا افراد از شرایط بحرانی خارج شوند. این دوره‌های امدادی تحت نظر اساتید متخصص و مجرب جمعیت هلال احمر تهران برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی آموزشی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه دوره‌ی آموزشی دیگری تحت عنوان آموزش مکانیکی درحال برگزاری است، عنوان کرد: آموزش دوره‌های مکانیک خودرو به کاهش هزینه‌های زندگی و درآمدزایی و اقتصاد تاکسیرانان کمک می‌کند.
محمود اقدم  در مورد دوره‌های کارآفرینی برای تاکسیرانان، گفت: برگزاری دوره‌های کارآفرینی ویژه خانواده تاکسیرانان درحال اجرا است. از طریق مناطق به همه تاکسیرانان اعلام شده تا هر خانواده ای که مایل است در این دوره‌ها شرکت کند. ابتدا برای شرکت کننده‌ها دوره آشنایی با مفاهیم کارآفرینی برگزار می‌شود و در ادامه افراد وارد چرخه سازمان خدمات اجتماعی شده و در حوزه معاونت کارآفرینی سازمان اجتماعی و فرهنگی جذب می‌شوند. پس از تکمیل دوره‌های آموزشی فرد به بازار مدنظر هدایت خواهد شد. درحال حاضر خانواده تاکسیرانان در شش منطقه برای شرکت در این دوره‌ها ثبت‌نام کرده‌اند و با مفاهیم اولیه کارآفرینی آشنا شده‌اند.
 منبع: شهرنوشت
print
rating
  نظرات