نمایش خبر

مشروح خبر

تعداد بازدید:735
تاریخ انتشار: 12/01/2018 02:56:20 ب.ظ
تاکسی‌های فاقد پروانه هوشمند معتبر در کلیه نقاط شهر تهران جریمه می‌شوند

تاکسی‌های فاقد پروانه هوشمند معتبر در کلیه نقاط شهر تهران جریمه می‌شوند

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با اشاره به اینکه تاکسی‌های فاقد پروانه هوشمند حداکثر تا آخر آذر مهلت دارند برای دریافت آن اقدام کنند، گفت: در غیر این‌صورت، با هماهنگی‌های انجام شده با نهادهای ذی‌ربط علاوه بر لغو مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک، این تاکسی‌ها در کلیه نقاط شهر مشمول جریمه خواهند شد.به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت ونظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ علیرضا قنادان با بیان اینکه مطابق قانون، سازمان تاکسیرانی تاکسی‌های فاقد پروانه هوشمند را به رسمیت نمی‌شناسد، اظهار کرد
:  متاسفانه سهم کوچکی از ناوگان تاکسی‌های شهر تهران نسبت به دریافت یا تمدید پروانه هوشمند تاکسیرانی اقدام نمی‌کنند که معمولا اغلب شکایات و تخلفات گزارش شده نیز مربوط به همین گروه است لذا به جهت حفظ اعتبار تاکسیرانی در بین شهروندان قرار است با این افراد متخلف برخورد شود. برای این منظور با هماهنگی‌های انجام شده، به‌زودی تاکسی‌های فاقد پروانه الکترونیکی، در هر نقطه شهر به‌وسیله دوربین‌ها رصد و جریمه شوند.

وی با بیان اینکه تردد تاکسی‌های فاقد پروانه در معابر شهر غیرقانونی است، افزود: کد جریمه این گروه، "حمل مسافر با خودرو غیر مجاز" است؛ لذا این تاکسی‌ها باید تا پایان آذرماه نسبت به دریافت پروانه اقدام کرده تا بتوانند ضمن برخورداری از تسهیلات مربوطه نظیر سهمیه سوخت تاکسی‌ها، مشمول طرح‌های حمایتی سازمان تاکسیرانی شوند.

به گفته وی تمامی موانع و مشکلات تاکسیرانان برای انجام امور اداری با راه اندازی "دفاتر هماهنگی امور اداری تاکسیرانی" برطرف شده و ظرف کمتر از یک هفته کارت پروانه هوشمند به آدرس متقاضی ارسال می‌شود لذا هیچ عذری در عدم دریافت یا عدم تمدید اعتبار پروانه، موجه نیست.

گفتنی است اطلاعات دفاتر هماهنگی امور اداری تاکسیرانی شهر تهران در سایت اینترنتی سازمان تاکسیرانی به آدرس taxi.tehran.ir قابل دسترسی است.

print
rating
  نظرات