نمایش خبر

مشروح خبر

تعداد بازدید:251
تاریخ انتشار: 10/10/2018 01:19:08 ب.ظ
مدیرعامل تاکسیرانی تهران: تاکسیرانان پیشقراولان فرهنگسازی رفتار ترافیکی در شهر باشند

مدیرعامل تاکسیرانی تهران: تاکسیرانان پیشقراولان فرهنگسازی رفتار ترافیکی در شهر باشند

مدیرعامل تاکسیرانی شهر تهران گفت: از تاکسیرانان انتظار است که پیشقراولان فرهنگسازی رفتار ترافیکی در سطح شهر هستند.به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ علیرضا قنادان در همایش رانندگان قانونمند که صبح امروز با حضور فرمانده انتظامی تهران بزرگ و رییس راهور تهران بزرگ برگزار شد، ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: از نعمت بزرگی تحت عنوان نظم و امنیت در کشور برخوردار هستیم که بخش بزرگی از آن مرهون زحمات شبانه
روزی همین مسئولان است.

وی ادامه داد: یکی از موضوعات مهمی که بخشی از نظم و انتظام شهری را میتوان به آن مرتبط دانست حوزه رانندگی است. متاسفانه در کشور به صورت عینی میبینیم و یا بعضا در تصاویر دیده میشود که خودمان به عنوان شهروند آنچنان که باید در رعایت این مسائل دقت ویژهای نداریم؛ البته میتوان برخوردهای متفاوتی با این موضوع داشت. یکی از این برخوردها، برخوردهای محدود کننده و جریمه است که در مورد بعضی حوزهها و رانندگان بایستی به کار گرفت.

مدیرعامل تاکسیرانی تهران اضافه کرد: تجربه جهانی نشان میدهد که بخش بزرگی از نظم ترافیکی به جنبههای فرهنگی جامعه باز میگردد. البته رفتارهایی چون برخورد و جریمه بایستی وجود داشته باشد، اما بخش بزرگی از آن به فرهنگ است.

قنادان افزود: از رانندگان انتظار است که پیشقراولان رفتار ترافیکی در سطح شهر باشند. از رانندگان تاکسی خواهش دارم پیامرسان اهدافی باشند که در این جلسات بابت آن تقدیر میشوند و این اهداف را به باقی افراد منتقل کنند زیرا رفتارهای آنها به عنوان تاکسیرانان منظم و قانونمند میتواند در اصلاح رفتار مردم موثر باشد.

print
rating
  نظرات