نمایش خبر

مشروح خبر

تعداد بازدید:476
تاریخ انتشار: 09/19/2017 02:56:28 ب.ظ
آئین رونمایی از برچسب سرویس مدرسه سال تحصیلی 97-96

آئین رونمایی از برچسب سرویس مدرسه سال تحصیلی 97-96

آیین رونمایی و نصب نمادین برچسب سرویس مدارس شهر تهران در سال تحصیلی 97-96، دیروز پس از امضای توافق نامه فی مابین شهرداری تهران، آموزش و پرورش و پلیس راهور( راهنمایی و رانندگی) به میزبانی فرمانداری تهران برگزار گردید.


 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، در ابتدای این مراسم عیسی فرهادی معاون استاندار و فرماندار تهران، با اشاره به آیین‌نامه تصویب شده توسط دولت در خصوص سرویس مدارس گفت: این آیین‌نامه سال‌ها بود که به صورت ناقص اجرا می‌شد و امسال ساماندهی مناسبی در راستای این آیین‌نامه برای سرویس مدارس شهر تهران انجام شده است.

وی افزود: یک میلیون و 100 نفر دانش‌آموز در شهر تهران همزمان با آغاز سال تحصیلی مشغول به تحصیل می‌شوند که از روز شنبه رسما سال تحصیلی برای این دانش‌آموزان آغاز خواهد شد لذا همه باید به آموزش و پرورش کمک کنیم.

فرماندار تهران در ادامه گفت: 20 درصد از دانش‌آموزان از سرویس مدارس استفاده می‌کنند لذا برای جلوگیری از پراکندگی سرویس مدارس و ساماندهی آنها با همکاری شهرداری تهران و هدایت و کنترل پلیس راهور امیدواریم امسال رضایت‌مندی دانش‌آموزان و اولیای آنها را که از سرویس مدارس استفاده می‌کنند داشته باشیم.

فرهادی با اشاره به کنترل سرویس مدارس توسط انجمن اولیا و مربیان و همچنین مدیران مدارس، گفت: بی‌تردید دانش‌آموزان و خانواده‌هایی که از سرویس مدارس استفاده می‌کنند می‌توانند از مزایای این طرح استفاده کنند و مسئولیت سرویس مدارس بر عهده شهرداری تهران،‌ راهنمایی و رانندگی، انجمن اولیاء و مربیان، آموزش و پرورش و حلقه‌هایی است که این دستگاه‌ها را با یکدیگر هماهنگ می‌کنند.

فرماندار تهران تاکید کرد: در قبال سرویس‌های مدارس خارج از سیستم تعریف شده قانونی، مسئولیتی متوجه دستگاه‌های ذیربط نخواهد بود و تمامی مسئولیت استفاده از سرویس‌های خارج از این طرح بر عهده خود اولیاء است. ضمن اینکه از مزایای این طرح نیز بی بهره می شوند.

فرهادی ابراز امیدواری کرد: اولیای دانش‌آموزان همکاری همه‌جانبه‌ای برای هر چه بهتر اجرایی شدن طرح سرویس مدارس داشته باشند تا این طرح الگویی برای کلان شهرها و سراسر کشور باشد.

شهریار افندی‌زاده قائم مقام حمل و نقل وترافیک شهرداری تهران و سرپرست سازمان تاکسیرانی در این مراسم گفت:‌ برای ابتدای مهرماه فعالیت زیادی در تمامی دستگاه‌های ذیربط برای روان‌سازی ترافیک بازگشایی مدارس انجام شده است. در همین راستا معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز تلاش کرده است تا در کاهش زمان سفر و حجم ترافیک نقش بسزایی ایفا کند.

وی افزود: از ابتدای تیرماه برنامه ریزی و هماهنگی خوبی میان دستگاه‌های ذیربط شکل گرفته و شاهد ساماندهی سرویس مدارس بوده‌ایم، به طوری که بخش نظارت امسال به شرکت‌های تاکسیرانی محول شده و پیمانکاران طی قراردادی که مابین خود و آموزش و پرورش بسته اند، فعالیت می کنند. در حقیقت امسال دستگاه نظارتی از دستگاه اجرا تفکیک شده است.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد: اداره کل آموزش و پرورش،‌ تاکسیرانی، پلیس راهور و انجمن اولیاء و مربیان هر ماه جلسه مشترکی خواهند داشت و عملکرد سرویس مدارس به صورت ماهانه مورد ارزیابی قرار خواهند.

افندی‌زاده در تشریح برچسب ویژه سرویس مدارس شهر تهران، گفت: بر روی این برچسب‌ها QR کد قرار گرفته که خانواده‌ها از طریق این کد می‌توانند مشخصات راننده مجاز خودرو و تاییدیه فعالیت خودرو برای سرویس مدارس را مشاهده نمایند.

وی تاکید کرد: برچسب سرویس مدارس تنها برای تردد در محدوده طرح زوج و فرد قابل استفاده خواهد بود و محدوده طرح و ترافیک را شامل نمی شود و تنها خودروهای تاکسی می‌توانند به این محدوده وارد شوند.

قائم مقام حمل و نقل و ترافیک شهر تهران ادامه داد: امسال برای اولین بار و به صورت پایلوت در مناطق چهار و هشت تهران سه خط اختصاصی اتوبوس برای پوشش مدارس راه اندازی خواهد شد البته ابتدای اجرای طرح از مینی‌بوس‌ها استفاده خواهد شد تا میزان تقاضا برآورد شود. این خطوط خدمت‌رسانی‌شان به صورت سرویس مدارس و با سر فاصله حرکت پنج دقیقه خواهد بود.

افندی‌زاده در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ارائه خدمات شهرداری به مدارس شهر تهران اشاره کرد و افزود: ارائه خدمات به مدارس استثنایی همچون سال‌های گذشته ادامه پیدا داشته و امسال حدود 100 مدرسه استثنایی به صورت رایگان برای ایاب و ذهاب‌شان از شهرداری تهران خدمات دریافت می‌کنند.

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نیز در این مراسم ضمن رضایت از ساماندهی سرویس مدارس اظهار داشت: امسال با همکاری شهرداری اقدامات قابل توجهی را برنامه‌ریزی کردیم که با همراهی آموزش و پرورش این اقدامات به موفقیت خواهد رسید.وی عنوان کرد: تردد با سرویس مدارس به کاهش حجم ترافیک کمک می‌کند و باید تا حد امکان برای دانش‌آموزان از این وسایل استفاده کرد.

سردار مهماندار ادامه داد: ایمنی و سلامت دانش‌آموزان، مسأله مهمی است و فعالیت‌های ما با این نگاه ساماندهی شده‌اند و مسائلی چون عدم فرسودگی خودروهایی که برای سرویس استفاده می‌شوند و صلاحیت رانندگان مورد توجه جدی قرار گرفته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از حضور پررنگ پلیس از ابتدای مهر ماه در اطراف مدارس تهران خبر داد و گفت: در مسیرهای شریانی که مدرسه وجود داشته باشد این نظارت‌ها بیشتر خواهد بود.

سردار مهماندار با بیان اینکه همکاری خانواده‌ها در حوزه ساماندهی سرویس مدارس کمک بزرگی به این مسأله می‌کند، گفت: پلیس از فعالیت خودروهای غیرمجازی که حامل دانش‌آموزان باشند و به عنوان سرویس فعالیت کنند، جلوگیری و با مبلغ 500.000ريال جریمه خواهند شد

پایان بخش برنامه دیروز رونمایی از برچسب سرویس مدارس سال تحصیلی 97-96 و نصب نمادین برچسب توسط فرماندار و رئیس پلیس راهور روی 2 خودروی سرویس مدرسه بود.

 

 

 

print
rating
  نظرات