نمایش خبر

مشروح خبر

تعداد بازدید:476
تاریخ انتشار: 09/12/2017 12:10:32 ب.ظ
آمادگی سازمان تاکسیرانی برای استقبال از مهر

آمادگی سازمان تاکسیرانی برای استقبال از مهر

"ستاد استقبال از مهر" به منظور اتخاذ تدابیر ویژه ترافیکی، عمرانی و ایمنی همزمان با پایان تعطیلات تابستانی در قالب اجرای برنامه های "طرح استقبال از مهر" و "هماهنگی سرویس مدرسه" در سازمان تاکسیرانی تهران تشکیل شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت ونظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ شهریار افندی زاده قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و سرپرست سازمان تاکسیرانی در جلسه استقبال از مهر این سازمان، ضمن خیرمقدم به آقای مهندس حسینی نژاد مدیرکل حمل و نقل عمومی معاونت حمل و نقل وترافیک شهر تهران برای حضور در جلسه گفت: اعمال مدیریت یکپارچه و هماهنگ، تدارک امکانات مورد نیاز و انجام اقدامات لازم برای دسترسی دانش آموزان به مراکز آموزشی از وظایف مهم مدیریت شهری و نیازمند انجام هماهنگی و همکاری و برنامه های ویژه بین بخشی و فرابخشی است.

وی افزود: با توجه به فرا رسیدن ماه مهر و آغاز سال تحصیلی جدید و افزایش تعداد سفر به مراکز تحصیلی و آموزشی در کلان شهر تهران و مقارن شدن آن با شروع ماه محرم، در ساعاتی مشخص بر حجم ترافیک و ازدحام جمعیت در معابر و تقاضا برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی افزایش خواهد یافت.

دکتر افندی زاده طی این جلسه هماهنگی که با حضور شورای معاونین سازمان، مدیران مناطق 22گانه تاکسیرانی و ناظرین شرکت های خصوصی برگزار شد، خاطرنشان کرد: روند تایید و صدور برچسب سرویس مدارس بر اساس تفاهم‌نامه مشخص شده در حال انجام است و به زودی جلسه رونمایی از برچسب سرویس مدارس سال تحصیلی 97-96 برگزار خواهد شد.

سرپرست سازمان تاکسیرانی گفت: این برچسب ها شامل بارکد نظارتی بوده و غیر از پلاک خودرو نام شرکت ناظر در آن درج شده است.
افندی زاده ادامه داد: دارا بودن معاینه فنی، بیمه نامه شخص ثالث و سرنشین و گواهینامه معتبر جزو الزامات رانندگان سرویس مدارس است و پس از طی دوره آموزشی تخصصی برچسب تحویل می شود و سیاست قطعی ما حفظ ایمنی دانش آموزان و نظارت مستمر و محکم خواهد بود. لذا در صورتی که در سال تحصیلی پیش رو دارندگان خودروی سرویس مدارس مدارک مورد نیاز را نداشته باشند نه تنها برچسب سرویس مدارس به آنها تعلق نخواهد گرفت بلکه در صورت مشاهده در مسیر مدرسه یا مقابل مراکز تحصیلی برخورد لازم با ایشان صورت گرفته و از آنجا که محدوده زوج و فرد به صورت مکانیزه رصد می‌شود هر گونه تردد خودروها به عنوان سرویس مدارس شناسایی و حداکثر برخورد با آن صورت می‌گیرد.

افندی زاده از مدارس خواست نیاز خود را به شرکت‌های خصوصی تاکسیرانی مورد تایید که به آموزش و پرورش معرفی شده اند، اعلام تا پس از طی فرایند قانونی از جمله آموزش‌های لازم و بررسی مدارک و مستندات، این افراد و خودروهایشان به عنوان سرویس مدارس معرفی و با برچسب معتبر فعالیت کنند.

نکته پایانی صحبت های قائم مقام معاونت حمل و نقل تاکید بر حذف خودروی پراید با راننده مرد از خدمات سرویس مدارس پایتخت بود. افندی زاده گفت: تنها رانندگان زن به دلیل شرایط تعریف شده و جهت مساعدت امکان استفاده از خودروی پراید را در این خصوص دارند.print
rating
  نظرات