نمایش خبر

مشروح خبر

تعداد بازدید:492
تاریخ انتشار: 05/22/2017 02:53:20 ب.ظ
 اپليکيشن کارپينو تنها اپليکيشن داراي مجوز از شهرداري است

اپليکيشن کارپينو تنها اپليکيشن داراي مجوز از شهرداري است


معاون برنامه ريزي تاکسيراني شهر تهران گفت:کارپينو تنها اپليکيشن داراي مجوز از شهرداري تهران است و سلامت و ايمني خودروها موردتاييد است.رضا قاضي معاون برنامه ريزي تاکسيراني شهر تهران درگفت و گو با خبرنگار «تهران سما» بابيان اينکه اپليکيشن هاي مختلفي به منظور ارائه خدمات به مسافران در شهر فعاليت دارند اظهار کرد :اگرچه اپليکيشن هاي مختلفي در شهر فعاليت دارند اما کارپينو تنها اپليکيشن مجازي است که از معاونت حمل و نفل و ترافيک شهرداري تهران و تاکسيراني مجوز گرفته است.
وي افزود:مجوز اپليکيشن هاي ديگر مورد تاييد شهرداري نيست چرا که ارائه خدمات حمل و نقل درون شهري براساس ماده 9 قانون توسعه حمل و نقل بر عهده شهرداري است و معاونت حمل و نقل بايد مجوز هاي لازم را ارائه بدهد که در حال حاضر تنها کارپينو داراي اين مجوز است.
قاضي با اشاره به اهميت دريافت مجوز ازمعاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران تاکيد کرد:راننده آموزش ديده، خودوري استاندارد و بيمه تمام سرنشينان ازمزاياي اپليکيشن کارپينو و داراي مجوز از معاونت حمل و نقل وترافيک شهرداري تهران است که دراپليکيشن هاي فاقد مجوز از حمل و نقل و ترافيک شاهد آن نيستيم و در صورت وقوع تصادف تنها تعدادي از سرنشينان مي توانند هزينه هاي خود را دريافت کنند چرا که داراي بيمه سرنشين به طور کامل نيستند.
معاون برنامه ريزي تاکسيراني شهر تهران با بيان اينکه از سلامت خودروهاي اپليکيشن هاي ديگر نمي توان اطمينان داشت بيان کرد:استاندارد خودروهاي زير نظر شهرداري مورد تاييد است چرا که شهرداري بر معاينه فني و ايمني آن ها نظارت دارد و اگر ايمني و استانداردهاي لازم را نداشته باشند ازتردد آن ها جلو گيري مي شود اين در حالي است که اطمينان از ايمني خودرو دراپليکيشن هاي ديگر وجود ندارد.
قاضي تاکيد کرد :شهرداري آيين نامه انضباطي مصوبه شوراي شهر را براي کارپينو دارد و براساس آن با هر تخلفي برخورد مي کند اين در حالي است که اپليکيشن هاي ديگر به صراحت اعلام مي کنند که تضميني براي سفر ندارند و در صورت وقوع اتفاق تنها راننده بايد پاسخگو باشد.
وي با بيان اينکه به خودروهاي بدون کيفيت درکارپينو اجازه فعاليت نداده ايم ادامه داد:خودروهاي سمند ، پژو،تويوتا و هيوندا در کارپينو فعال هستند والبته قيمت هاي آن ها با اپليکيشن هاي ديگر قابل رقابت است و براي شهروندان صرفه اقتصادي دارد.
قاضي گفت : تاکسي هاي ويژه بانوان با راننده خانم براي رفاه حال بانوان درکارپينو درنظر گرفته شده است.
وي با تاکيد بر فعاليت 5 هزار 800 دستگاه تاکسي درکارپينو عنوان کرد:12 هزار و 500 تاکسي در نظر گرفته شده که پس از آموزش هاي لازم درسيستم فعال مي شوند و ممکن است براساس نياز اين رقم افزايش پيدا کند.
قاضي تاکيد کرد :شهرداري با راه اندازي اين سيستم امنيت جاني ومالي شهروندان را تضمين کرده، تا شهروندان تقاضايي براي اپليکيشن هاي جانبي نداشته باشند و توسعه آن درگرو استقبال و تقاضاي شهروندان برا ارتقاي سيستم هاي استاندارد است.

منبع: تهران سما
print
rating
  نظرات