شرکت خودرو سرویس شهر

تاریخچه شرکت خودرو سرویس شهر

شرکت «وانت سرویس» در سال 1371 توسط شهرداری تهران تاسیس شد. این امر موجب ساماندهی امور حمل و نقلی شهرداری، ایجاد وحدت رویه در دستورالعمل‌های اجرایی در حوزه حمل و نقل، کاهش هزینه‌های نگهداری خودرو و استفاده از امکانات بالقوه موجود به واسطه پیگیری سیاست‌های کلی شهرداری تهران از طریق این شرکت شد.

این شرکت در سال 1383 به «خودرو سرویس شهر» تغییر نام داد و با گذشت زمان و در چهارچوب اهداف مصوب، دایره فعالیت‌ها و ارائه خدماتش گسترش چشمگیری یافت به نحوی که در حال حاضر به غیر از تمام مجموعه‌های شهرداری تهران، سازمان‌ها، شرکت‌ها و نهادهای مختلفی خارج از شهرداری نیز، به دلیل رضایت از خدمات ارائه شده، اقدام به عقد قرارداد با شرکت خودرو سرویس شهر کرده و از خدمات این شرکت بهره می‌گیرند.

با توجه به تعلق سهام شرکت «خودرو سرویس شهر» به شرکت تعاونی شهریار، سهامداران اصلی این شرکت بالغ بر 58 هزار نفر از کارکنان رسمی و قراردادی شهرداری تهران هستند و سود حاصل از فعالیت‌های آن، عملا متعلق به کارکنان شهرداری است
ویژگی ها و توانمندی ها

«شرکت خودرو سرویس شهر» با برخورداری از نیروهای متخصص در حوزه حمل و نقل در سه دهه گذشته اقدام به ارائه خدماتی انحصاری و مطمئن در راستای تامین وسایل نقلیه مورد نیاز متقاضیان کرده است.

بهره‌گیری و استفاده از انواع وسائط نقلیه مناسب، به روز و برخورداری از رانندگان مجرب و نیروی انسانی با تجربه و کارآمد در بخش‌های مختلف اعم از نظارت و ارائه خدمات اداری و اجرایی، نقش بسزایی در تامین نظر متقاضیان و کارفرمایان از سوی این شرکت در طول سال‌های فعالیت خود داشته و تلاش برای شناسایی خواسته‌ها و کسب حداکثری رضایت کارفرمایان از اولویت‌ها و اهداف همیشگی این شرکت بوده است.

اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره سمت
مصطفی منتظر المهدی رييس هيئت مديره
داوود تاجران نائب رییس هيئت مديره
عزيز عيسي پور عضو هيئت مديره 
علی اکبر گلرخی عضو هيئت مديره
اقبال اشرفي شهني عضو هيئت مديره
 نصرت اله فرج الهی  عضو هیئت مدیره
ابوالفضل ذوالقدر عضو هیئت مدیره
 ابوذر مختاری با سمت مدیر عامل(خارج از اعضاء هیئت مدیره

چگونه راندمان کاری را برای کارفرمایان افزایش می‌دهیم؟

 • شرکت «خودرو سرویس شهر» با پشتوانه بیش از دو دهه تجربه در عرصه حمل و نقل به ویژگی‌های منحصر به فردی دست یافته که فعالیت بیش از 5000 دستگاه انواع خودرو در مناطق، شرکت‌ها و سازمان‌های شهرداری تهران و دیگر سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و غیر‌دولتی حاصل فعلی آن است.
 • نرخ رقابتی، سیستم گزینش و تایید صلاحیت رانندگان، فعال بودن بخش بازرسی و ارزیابی و ارزشیابی ادواری رانندگان و... از جمله ویژگی‌های ارائه خدمات از سوی این شرکت است.
معافیت مالیاتی
 • خدمات کلیه سواری‌ها، تاکسی‌ها و خودروهای مسافربر، با استفاده از معافیت مالیات بر ارزش افزوده ارائه می‌شود و این به معنای کاهش حداقل 5 درصدی هزینه‌ تمام شده خدمات برای مشتریان خواهد بود.
سیستم اداری منسجم و تجهیزات پیشرفته، به روز و کارآمد
 • شرکت «خودرو سرویس شهر» دارای زیر ساخت جامعی جهت شناسایی، یکپارچه سازی و کنترل فرایندهای اداری و اجرایی مبتنی بر ارتباط واحدهای طرف قرارداد، منطبق با نیازهای مورد تقاضا در حوزه خدمات حمل و نقل و سرویس‌دهی است. بخشی از ویژگی تکنولوژی‌های مورد استفاده در فرایند ارائه خدمات این شرکت به شرح زیر است:
 • فرایند منظم از مرحله عقد قرارداد تا مرحله اعزام خودرو توسط سیستم مدیریت اطلاعات متمرکز؛ با امکانات صدور صورت وضعیت ماهیانه، کارکرد و لیست رانندگان اعزامی، صدور صورت حساب واحد طرف قرارداد، لیست پرداخت بانک، کسور قانونی شامل حق بیمه تامین اجتماعی و مالیات جهت ارائه به سازمان‌های مربوطه.
 • تعریف سازماندهی شده و متنوع خدمات بر اساس نیاز مشتری.
 • بکارگیری سیستم‌های پیشرفته ارائه خدمات از جمله سیستم‌های نوین ردیابی خودرو و مدیریت یکپارچه ناوگان حمل و نقل و خدمات شهری با سیستم‌های اتوماتیک ردیابی متحرک (Automatic Vehicle Location) و سیستم مدیریت ناوگان (Management System)
استفاده موثر از ابزار الکترونیک در راستای تحقق شهر الکترونیک
 • وب سایت شرکت خودرو سرویس شهر به نشانی khodroservice.tehran.ir با معرفی کامل توانمندی‌ها و قابلیت‌های شرکت در جهت ارائه بهترین خدمات خودرویی، اطلاعات دقیقی را در اختیار مشتریان و واحدهای طرف قرارداد، قرار می‌دهد. امکان دسترسی به نرخ‌های خدمات خودرویی، آشنایی کامل با خدمات شرکت در بخش‌های مختلف خودروهای سبک و سنگین، دسترسی به آخرین گزارش‌ها، مدارک، مستندات و ... از جمله اطلاعات قابل دسترسی برای مشتریان است.
سامانه خدمات الکترونیکی
 • «سامانه خدمات الکترونیکی» شرکت خودرو سرویس شهر نیز با هدف سرعت بخشی و تسهیل در ارائه خدمات در قالب خدمات غیرحضوری و در دو شاخه «امور مربوط به واحدهای طرف قرارداد» و همچنین «ارتباط با رانندگان پیمانکار» راه‌اندازی شده است. از جمله خدمات قابل ارائه توسط این سامانه، می‎توان به موارد ذیل اشاره کرد:
 • صدور صورت وضعیت کارکرد و امکان تکمیل کارکرد برای واحد‌های طرف قرارداد.
 • صدور صورت‌حساب واحدهای طرف قرارداد از طریق سامانه.
 • چاپ فیش حقوقی رانندگان از طریق وب.
 • امکان ارائه درخواست نامه‌های اداری مانند گواهی اشتغال و مفاصا حساب مالیاتی و پیگیری آن از طریق کد رهگیری.
 • امکان تکمیل فرم درخواست همکاری راننده با شرکت از طریق وب.
سیستم‌ ارزشیابی و پشتیبانی
 • گزینش: رانندگان شرکت «خودرو سرویس شهر» بر اساس نیاز شرکت و از بین متقاضیان زیادی که دارای خودروهای به روز هستند انتخاب شده و بعد از ارائه برگه عدم سوءپیشینه، عدم اعتیاد و پشت سر گذاشتن مراحل گزینش که شرکت را از صلاحیت، سلامت و آمادگی ایشان مطمئن می‌سازد به کار گرفته می‌شوند.
 • بازرسی و ارزشیابی: شرکت «خودرو سرویس شهر» برای اطلاع از دیدگاه‌ها، نظرات و میزان رضایتمندی مشتریان و طرف‌های قرارداد خود، اقدام به نظر سنجی‌های دوره‌ای از طریق ارائه فرم‌های ارزیابی نظرات مشتریان می‌نماید. در این نظر سنجی‌ها، کارفرما درباره نظم، مهارت، رعایت قوانین، اخلاق و دیگر جزییات مربوط به رانندگان، نظرات خود را به واحد بازرسی شرکت ارائه می‌نماید و این نظرات به دقت از سوی کارشناسان این شرکت مورد ارزیابی و پیگیری قرار می‌گیرند. علاوه بر این، واحد بازرسی و کنترل کیفیت شرکت خودرو سرویس شهر با حضور مستمر در واحدهای طرف قرارداد و نظارت دقیق بر عملکرد رانندگان شرکت، بستری مناسب را برای کسب رضایتمندی مشتریان فراهم می‌آورد.
انحصاری و جامع بودن خدمات
 • شرکت «خودرو سرویس شهر» در حال حاضر به عنوان یک شرکت معتبر در بین 30 شرکت تاکسیرانی به عنوان نماینده انحصاری سازمان تاکسیرانی به منظور تامین خودروهای وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی انتخاب شده است.

آشنایی با برخی از خدمات شرکت

بخش خودروهای سواری و وانت

ارائه سرویس توسط انواع خودروهای سواری، وانت و موتورسیکلت به ادارات، سازمان‌ها، شرکت‌ها و نهاد‌های دولتی، عمومی و خصوصی. ارائه این خدمات با توجه به نوع درخواست متقاضی، به اشکال مختلف از جمله با راننده، بدون راننده، ساعتی، آژانس، در اختیار، ماهانه و دربستی صورت می‌گیرد.

بخش مینی‌بوس و اتوبوس

ارائه کننده سرویس رفت و آمد توسط انواع مینی‌بوس و اتوبوس معمولی و تشریفات به ادارات، نهادها، سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی، خصوصی و عمومی.

بخش تاکسیرانی

      1- خودروهای ساماندهی شده: بخش تاکسیرانی شرکت «خودرو سرویس شهر» در ابتدای سال 1386 با هدف مشارکت فعال در بخش حمل و نقل عمومی، با ساماندهی 600 دستگاه خودروی سواری مدل بالا به عنوان تاکسی شهری و با بهره‌گیری از تجارب چندین ساله خود در زمینه سرویس‌دهی با انواع خودرو، تحت نظارت سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران تاسیس شد. این شرکت با توجه به رشد روز افزون متقاضیان خصوصی و با هدف تعامل پویا با بخش حمل و نقل شهری اقدام به توسعه ناوگان تاکسیرانی خود کرده و با رعایت کلیه قوانین موضوعه و نیز استفاده از امکانات نوین و بهره‌گیری از نیروی انسانی ماهر، توانسته است در مدتی بسیار کوتاه گام‌های موثری در صنعت حمل و نقل و سرویس دهی به متقاضیان بردارد.

پژو 405، سمند، پروتون، روا و پراید از جمله خودروهای بخش تاکسیرانی برای ارائه خدمات به مشتریان است.

      2-واحد آژانس‌های تاکسیرانی: سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با توجه به توانایی و پتانسیل‌های این شرکت، انحصار ارائه خدمات واحد آژانس‌های خود را در سال 89 به شرکت خودرو سرویس شهر واگذار کرد. بر این اساس در حال حاضر این شرکت با استفاده از خدمات 1500 دستگاه تاکسی زرد گردشی به بیش از 120 سازمان، وزارتخانه، اداره دولتی و... مشغول سرویس دهی است.

     3- تاکسی‌های تلفنی: این شرکت با داشتن تعداد زیادی تاکسی تلفنی سبز از جمله تاکسی‌های پروتون که رانندگان آنها دوره‌های ویژه‌ روانشناسی رانندگی، روانشناسی توریسم و رانندگی حرفه‌ای را در کشور مالزی پشت سر گذاشته‌اند، آماده ارائه خدمات به واحدهای متقاضی است.

     4- ارائه خدمات تاکسیرانی در منطقه 10: شرکت خودرو سرویس شهر با ارائه خدمات صدور و تمدید کارنامه، صدور برگه مرخصی و دیگر خدمات مربوط به رانندگان تاکسی در منطقه 10 شهرداری تهران، نقش مهمی در تسهیل امور جاری رانندگان بخش حمل و نقل عمومی ایفا می‌کند.

بخش خدماتی خودرویی

ارائه خدمات خودرویی به صورت ساعتی و موردی توسط انواع مختلف خودرو به شهروندان و واحدهای متقاضی.

بخش ماشین‌آلات راه‌سازی، خدمات شهری و برف‌روبی

ارائه خدمات توسط انواع ماشین‌آلات سنگین، خدمات شهری، راه‌سازی، عمرانی و برف‌روبی که مطابق قرارداد، تامین این خودروها به صورت ساعتی و ماهانه پیش‌بینی شده است.

خودروهایی شامل:

گریدر، لودر، بلدوزر، بیل مکانیکی، باب کت و انواع کامیون کمپرسی، تانکر، جرثقیل، بالابر، غلطک، کمپرسور.

ارائه سرویس تورهای سیاحتی و زیارتی بوسیله انواع سرویس‌ها

اتوبوس‌های مجهز (اسکانیا، ولوو، مان)، مینی‌بوس‌ها (هیوندا، سیترا، کارسان، ایویکو) ون تشریفاتی (تویوتا هایس، فولوکس، بنز) داخل و خارج از شهر به صورت دربستی، ساعتی و یا ماهانه.

بخش خودروهای تشریفات

ارائه خدمات به وسیله خودروهای تشریفات از قبیل بنز، بی‌ام و، لندکروزر، پرادو، ماکسیما، سانتافه، آزرا، لکسوز و... که بر اساس درخواست کارفرما به صورت در اختیار و برای جابجایی میهمانان خارجی و داخلی انجام می‌شود.

بخش پیک موتوری

ارائه خدمات پیک موتوری به واسطه در اختیار داشتن نمایندگی پیک بادپا.

مدیریت پارکینگ

شرکت خودرو سرویس شهر در راستای گسترش فعالیت‌های خود در حوزه حمل و نقل، «مدیریت و بهره‌برداری از پارکینگ‌های طبقاتی» شهر تهران را نیز به گستره فعالیت‌های خود، افزوده است. ضرورت کنترل و بهره‌برداری صحیح و اقتصادی از پارکینگ‌های طبقاتی شهر، این شرکت را بر آن داشته است با مدیریت پارکینگ‌های مناطق شهرداری تهران بزرگ، نسبت به این امر مهم اقدام نماید. بهره‌برداری از پارکینگ طبقاتی «کاوه»، واقع در میدان انقلاب، پارکینگ طبقاتی «کریستال» واقع در خیابان لاله‌زار و همچنین پارکینگ‌های طبقاتی «سعدی»، «ناصرخسرو» و «مولوی» با مجموع ظرفیت 2400 دستگاه خودرو،  در همین چهارچوب صورت گرفته است.

 

برنامه‌ریزی برای پذیرش دفاتر نمایندگی

شرکت خودرو سرویس شهر در راستای توسعه فعالیت‌های شرکت در مراکز استان‌ها آمادگی پذیرش دفاتر نمایندگی، علاوه بر شهر تهران را دارد. این دفاتر در نقاط مختلف، با هدف ارائه خدمات سرویس خودرویی و پیک موتوری، فعالیت می‌نمایند.

تسهیلات ویژه برای رانندگان شرکت

ارائه تسهیلات ویژه و منحصر به فرد به رانندگان و رسیدگی به نیازها و دغدغه‌های آنها، رضایتمندی رانندگان را به دنبال دارد که این رویکرد در نهایت، باعث بالا رفتن راندمان کاری و بهره‌وری بیشتر برای کارفرمایان می‌شود.

«رشد تسهیلات» ارائه شده به رانندگان محترم به عنوان قشر زحمتکش جامعه و «تکریم» این عزیزان، نشانگر اهتمام شرکت «خودرو سرویس شهر» به شناسایی نیازها و دغدغه‌های ایشان و تلاش برای پاسخ به این نیازها است. «امنیت شغلی» و نوع نگاه شرکت خودرو سرویس شهر به «حرفه رانندگی» به عنوان فعالیتی حرفه‌ای و رسمی، شرایطی را بوجود آورده است که علاوه بر رانندگان شاغل، 1700 راننده نیز در انتظار همکاری با این شرکت باشند تا در صورت نیاز از آنها استفاده شود.

بخشی از تسهیلات منحصر به فرد «شرکت خودرو سرویس شهر» به رانندگان:

·         بیمه

 شامل: بیمه تامین اجتماعی، عمر، حوادث، بیمه درمان، تکمیلی، شخص ثالث و بدنه.

·         ارائه طرح ترافیک با قیمتی ویژه و به صورت اقساط در قالب سهمیه سازمان ترافیک.

·         صدور و ارائه فیش حقوقی محرمانه به رانندگان

·         صدور کارت شناسایی

·         پرداخت انواع وام

شامل وام‌های: قرض‌الحسنه، ازدواج، درمان، دیه، تحصیل، مسکن، اضطراری و تعویض خودرو به صورت اقساط بلند مدت.

·         پرداخت مساعده.

·         توزیع دو نوبت بن کالا و سبد ارزاق در سال (ایام ماه مبارک رمضان و عید نوروز)

·         سفر زیارتی حج و عتبات عالیات به قید قرعه، ویژه رانندگان نمونه.

·         تورهای زیارتی - سیاحتی از جمله سفر به مشهد مقدس با هواپیما به همراه خانواده.


نسبت توزیع خدمات خودرویی

 • مناطق 22 گانه شهرداری 56٪
 • نهادها، موسسات و وزارتخانه‌ها 25٪
 • سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری 12٪
 • ادارات کل شهرداری 7٪

گواهینامه ها

 • گواهینامه ایزو 9001 ورژن 2008
 • گواهی تایید صلاحیت حمل و نقل از وزارت کار
 • پروانه بهره‌برداری تاکسیرانی خصوصی در محدوده شهر تهران از سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران
 • نماینده انحصاری سازمان تاکسیرانی در بخش آژانس
 • پروانه پیک بادپا
 • عضویت در اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل (UITP)

اطلاعات تماس

  نشانی:
تهران – بزرگراه نواب صفوی، ضلع جنوب غربی تقاطع امام خمینی(ره)، ساختمان سازمان بازنشستگی شهرداری تهران، طبقه سوم.

  تلفن: 6184

دورنما: 66388010 - 66388015

  نشانی سایت:

http://khodroservice.tehran.ir

  نشانی الکترونیک:

khodroservice@tehran.ir

 

روابط عمومی شرکت خودرو سرویس شهر

سهام داران شرکت

1- سازمان بازنشستگی شهرداری تهران
2- شرکت تعاونی تولیدی توزیعی کارکنان شهرداری تهران (شهریار)
3- شرکت سرویس بیمه شهر
4- شرکت بازرگانی و بهره برداری تعاونی کارکنان شهرداری تهران
5- شرکت حمل ونقل کالای تهران (پیک بادپا)
6- شرکت بهساز نگهدار
7- شرکت عرف ایران
8- شرکت مطالعات جامع حمل ونقل و ترافیک تهران

شرکتهای طرف قرارداد

به خانواده بزرگ خودرو سرویس شهر بپیوندید بخشی از واحدهای طرف قرارداد
 • شورای اسلامی شهر تهران
 • مناطق 22 گانه شهرداری تهران
 • سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری
 • ادارات کل شهرداری تهران
 • سازمان تبلیغات اسلامی
 • سازمان تامین اجتماعی
 • سازمان میراث فرهنگی
 • سازمان هواپیمایی
 • سازمان میادین میوه و تره‌بار و فرآورده‌های کشاورزی
 • ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)
 • شرکت سایپا
 • شرکت نفت فلات قاره
 • شرکت ملی حفاری ایران
 • شرکت صنایع هواپیماسازی هسا
 • شرکت ایرانسل
 • شرکت توسعه اماکن ورزشی کشور
 • شرکت کارخانه‌جات داروپخش
 • شرکت هپکو
 • شرکت ایزایران
 • شرکت مشانیر
 • شرکت دخانیات
 • شرکت صنایع مخابرات
 • وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 • وزارت جهاد کشاورزی، اداره کل رفاه و پشتیبانی
 • بنیاد شهید و امور ایثارگران
 • بانک اقتصاد نوین
 • بانک توسعه صادرات
 • بانک صادرات
 • بانک سپه
 • بانک شهر
 • شرکت آب و فاضلاب شهر تهران
 • دانشگاه شاهد
 • نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور
 • دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، خ اوین
 • و نهادها، موسسات و دیگر وزارتخانه‌ها